23 kwietnia br. II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida gościło wswych progach gimnazjalistów szkół powiatu krasnostawskiego w ramach Dnia Otwartych Drzwi. „Norwid” jak zwykle przyciągnął tłumy zwiedzających, a na gości czekało mnóstwo atrakcji.

Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w zajęciach otwartych przygotowanych przez naszych nauczycieli i uczniów, były to zajęcia z chemii, biologii, geografii, języka francuskiego, historii oraz pokazy robotów. W pracowni Filmoteki Szkolnej swoją ofertę zaprezentował również Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon”. Gimnazjaliści mieli również okazję poznać ofertę międzynarodowych projektów Erasmus+, w których uczestniczą uczniowie „Norwida”.
Uczniowie mogli obejrzeć również Szkolne Centrum Dydaktyczne, w skład którego wchodzą biblioteka, wypożyczalnia i internetowe centrum informacji multimedialnej. Na naszych gości czekał słodki poczęstunek w „Kawiarence” oraz nagrody za aktywny udział w zajęciach.
W tym dniu nasza szkoła była również organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora II LO. Po zaciętych meczach I miejsce po raz drugi z rzędu zajęli reprezentanci Gimnazjum w Orłowie Drewnianym, drugie miejsce przypadło Gimnazjum w Izbicy, a trzecie miejsce drużynie z Gimnazjum w SiedliskachW turnieju wyróżniono również najlepszych zawodników: Julię Kić z Gimnazjum w Izbicy oraz Wojciecha Bartosiaka z Gimnazjum w Siedliskach. Wszystkie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Miło nam, że oferta naszej szkoły cieszy się tak dużym zainteresowaniem.
Drodzy Gimnazjaliści – czekamy na Was we wrześniu!