Dnia 7 kwietnia uczniowie z naszej szkoły: Paweł Piątkowski, Mateusz Perestaj, Michał Rutkowski i Ilona Kalamon wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu literatury na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zajęcia poprowadził prof. Lech Giemza z Instytutu Filologii Polskiej, który zaznajomił uczestników z problematyką eseju.

KUL gościł uczniów z różnych miejscowości naszego regionu. Wykładowca poprowadził zajęcia w sposób pasjonujący i zachęcił naszych uczniów do studiowania polonistyki. Między wykładami był gorący poczęstunek na stołówce KUL-u. Wszyscy byli zadowoleni z formy prowadzenia zajęć. Po skończonych warsztatach można było osobiście porozmawiać z panem profesorem Giemzą i innymi wykładowcami KUL-u.
Autorzy: Mateusz Perestaj i Michał Rutkowski z klasy II B