Uczniowie klas pierwszych II LO im. C. K. Norwida pod kierunkiem nauczyciela podstaw przedsiębiorczości pani Renaty Czerniak wzięli udział w kolejnej, V edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich” – akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej. logo sowa

Tegoroczna akcja przybliżyła młodzieży wiedzę o Funduszach Europejskich, platformach startowych, startupach i Programie Polski Wschodniej na najbliższe lata. Młodzi ludzie zapoznali się z możliwościami „przekucia” pomysłów w prosperujący biznes, dowiedzieli się jak są wykorzystywane Fundusze Europejskie w najbliższym otoczeniu oraz jaki mają wpływ na ich codzienne życie. Akcja edukacyjna realizowana jest przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki oraz komiksy pt. "Gra o start-up", natomiast uczniowie, którzy jako pierwsi poprawnie wykonali zadanie konkursowe wygrali karty upominkowe do sieci Empik o wartości od 40 do 30zł. W klasie I A zwycięzcami okazali się: Luiza Oszust, Paula Kasietczuk i Magdalena Szarzyńska, natomiast w klasie I B: Maja Czajka, Marcin Rudzki i Paweł Kurek.
Uczestnikom lekcji dziękuję za zaangażowanie, a zwycięzcom gratuluję!