W dniu 19 lutego 2018 r. delegacja młodzieży wraz z dyrekcją i ks. Radosławem Wójcikiem z II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie, uczestniczyła w spotkaniu ku czci Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego.
03

Uroczystość odbyła się w Krasnostawskim Domu Kultury, z okazji 75 rocznicy Jego męczeńskiej śmierci. Spotkanie miało na celu zapoznanie z historią życia kapłana pochodzącego z naszego miasta. Jego heroiczna postawa w okresie trwania II wojny światowej zaprowadziła Go aż na ołtarze Kościoła katolickiego. W spotkaniu uczestniczyły władze i przedstawiciele całej Społeczności Krasnegostawu. Wysłuchaliśmy: Koncertu pieśni religijnej – Zespołu wokalno – instrumentalnego z Gdeszyna; Montażu słowno-muzycznego pt. „Błogosławiony z Krasnegostawu” w wykonaniu Zespołu Perły Jana Pawła II, a także uczestniczyliśmy w promocji książki ks. Henryka Kapicy poświęconej postaci męczennika pochodzącego z naszego miasta. Samo spotkanie uświadomiło nam, że każdy człowiek, nawet w najtrudniejszych chwilach, ma szansę napisać fascynującą historię swojego życia.