25 kwietnia br. II LO im. C. K. Norwida gościło gimnazjalistów powiatu krasnostawskiego w ramach Dnia Otwartych Drzwi. „Norwid” jak zwykle przyciągnął tłumy zwiedzających, a na gości czekało mnóstwo atrakcji.

Gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli, były to zajęcia z matematyki, chemii, biologii, języka angielskiego, języka francuskiego, historii, geografii oraz informatyki. W pracowni Filmoteki Szkolnej swoją ofertę zaprezentował również Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy „Iluzjon”. Uczniowie mogli obejrzeć również Szkolne Centrum Dydaktyczne, w skład którego wchodzą biblioteka, wypożyczalnia i internetowe centrum informacji multimedialnej. Na naszych gości czekał słodki poczęstunek oraz mnóstwo nagród za aktywny udział w zajęciach.
W tym dniu nasza szkoła była również organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora II LO. Po zaciętych meczach I miejsce zajęli reprezentanci Gimnazjum w Orłowie Drewnianym, drugie miejsce przypadło Gimnazjum w Izbicy, a trzecie miejsce drużynie dziewcząt z Gimnazjum w Łopienniku Nadrzecznym. W turnieju wyróżniono również najlepszych zawodników: Emilię Zając z Gimnazjum w Izbicy oraz Rafała Przysiężniaka z Gimnazjum w Orłowie Drewnianym. Wszystkie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Miło nam, że nasza szkoła cieszy się tak dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej. Drodzy Gimnazjaliści – czekamy na Was we wrześniu!