Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/sejm

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/sejm

17 marca odbyła się wycieczka uczniów klas: II A oraz III A, B i C do Warszawy. Najważniejszym punktem wyprawy do stolicy było zwiedzanie Sejmu.

Dzięki miłemu i kompetentnemu przewodnikowi, uczestnicy wycieczki mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak od wewnątrz wygląda miejsce pracy polityków, ale również zapoznać się z wieloma cennymi i ciekawymi wiadomościami związanymi z funkcjonowaniem parlamentu.
Następne w planie było zwiedzanie Warszawy. Uczniowie mieli do wyboru wizytę w Muzeum Narodowym lub Muzeum Wojska Polskiego, a dla miłośników X muzy było wejście do kina na premierę „Pięknej i Bestii”. Większość skorzystała z pierwszej opcji. Muzeum Narodowe oferuje bardzo bogate zbiory sztuki polskiej oraz zagranicznej, zarówno z odległych epok, jak też współczesnych, ale najwięcej chętnych było na zapoznanie się z wystawą „Wieczory czwartkowe. W koronkach i pontałach – moda na obrazach z Galerii Sztuki Dawnej”. Jednak szczególną uwagę odwiedzających przykuł najsłynniejszy i najcenniejszy obraz Jana Matejki - "Bitwa pod Grunwaldem".
Między poszczególnymi punktami pobytu, jak również w krótkim czasie przed wyjazdem istniała możliwość pospacerowania ulicami Warszawy. Wycieczka, tak bogata w atrakcje sprawiła, że wszyscy wracali zmęczeni, ale zadowoleni, a humor dopisywał do samego końca.
Ilona Kalamon, Piotr Zieliński
{gallery}GALERIE_2017/sejm{/gallery}