Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/francuski_spektakl

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/francuski_spektakl

W ramach obchodów Dni Frankofonii uczniowie z II LO uczestniczyli w zorganizowanym przez stowarzyszenie Drameducation spektaklu pod tytułem „La grève des becs”, opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, przyjaźni i muzyce.

Spektakl w języku francuskim szwajcarskiego autora Camille Rebetez, francuskiej reżyser Iris Munos, w wykonaniu artystów Grupy Teatralnej z Belgii, przy muzyce wykonywanej na żywo, odbył się 17 marca na scenie Centrum Kultury w Lublinie. Sztuka wzbudziła duże emocje ze względu na ciekawe ujęcie tematu, wszyscy byli bardzo podekscytowani. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z twórcami spektaklu i aktorami. Uczniowie mogli zadawać im pytania, zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz dostać autografy. Była to świetna okazja do kontaktu z żywym językiem francuskim.

W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z kl. IA Monika Miszczak, Weronika Wierzchoś i Jakub Mazurek, z kl. IB Katarzyna Wójcik, z kl. IIA Aleksandra Maśluch i Dominika Andruszewska wraz z nauczycielem języka francuskiego, panią Martą Kowalczyk.
{gallery}GALERIE_2017/francuski_spektakl{/gallery}