Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/wyjazd_reni

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/wyjazd_reni

Uczniowie z klas IA i IB II LO im. C. K. Norwida wzięli udział w projekcie "Symulacja biznesu – warsztaty kompetencji przedsiębiorczych" realizowanym przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC Poland z siedzibą w Lublinie i Narodowy Bank Polski.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej kierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Młodzież poprzez aktywną pracę na bazie aplikacji internetowej i systemu unijnego Coffe – Competences Of Future zdobyła nowe umiejętności pomocne w rozwijaniu przedsiębiorczej postawy. Zajęcia obejmowały symulacyjną grę decyzyjną i zarządzanie rozgrywkami pomiędzy poszczególnymi grupami. Koncepcja gry dotyczyła wirtualnego przedsiębiorstwa produkującego telefony komórkowe, otoczenia biznesowego, organizacji przedsiębiorstwa, obszarów zaopatrzenia, produkcji, gospodarki magazynowej, transportu, sprzedaży i inwestycji oraz zarządzania firmą (rynek pracy, finanse, handel zagraniczny). Firma symulacyjna funkcjonowała jak prawdziwe przedsiębiorstwo, działania „graczy” umożliwiały prowadzenie interesów z innymi firmami treningowymi przy zastosowaniu procedur handlowych zgodnych z obowiązującymi zasadami ekonomicznymi. Uczestnicząc w takich warsztatach uczniowie integrują wiedzę z różnych obszarów, rozwijają i wzmacniają swoją gotowość do działania, uczą się odpowiedzialności i podejmowania ryzyka, a także odnoszenia sukcesów i ponoszenia porażek, doskonalą również umiejętności społeczne.
Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty oraz komplety materiałów szkoleniowych, koszulki i dyski przenośne. Kontynuacją warsztatów będzie konkurs na Biznes Plan.
Wyjazd i udział w Projekcie zorganizowała pani Renata Czerniak, nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości.
{gallery}GALERIE_2017/wyjazd_reni{/gallery}