Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/straz

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/straz

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (14 - 20 listopada 2016 r.) obchodzony w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie obfitował w wiele różnych działań.

W klasach drugich z inicjatywy pani Małgorzaty Biłan odbyły się zajęcia z udziałem pani Karoliny Lalki – Sobczuk, pracującej w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie. Tematyka lekcji związana była z zasadami savoir vivre, odpowiednim przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej, dobrym zaprezentowaniem swojej osoby przyszłemu pracodawcy. W klasach pierwszych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości pani Renata Czerniak przeprowadziła cykl lekcji dotyczących ubezpieczeń i zasad funkcjonowania ZUS w Polsce. Zwieńczeniem tych lekcji będzie udział młodzieży w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych Edycja 2016/2017, której pierwszy etap odbędzie się 29 listopada. Uczniowie z klas pierwszych mieli również okazję poznania życia i działalności Ludwika Zamenhofa, historii powstania, zasad gramatycznych i zastosowania języka Esperanto. Tę tematykę przybliżyła młodzieży pani Anna Laskowska, esperantystka i wielka pasjonatka. Liczne pozycje książkowe z literatury polskiej wydane w tym pomostowym, europejskim języku wzbudziły zainteresowanie uczniów.
W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości młodzież gościła w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Głównym celem naszych zajęć było poznanie zawodu strażaka, który od wielu lat cieszy się największym społecznym zaufaniem. Panowie aspirant sztabowy Piotr Patyk, młodszy aspirant Rafał Bereza, aspirant Piotr Czemerys i aspirant sztabowy Piotr Bojarczuk przybliżyli zasady funkcjonowania PSP, zaprezentowali samochody bojowe, wyposażenie techniczne i sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie zadawali liczne pytania dotyczące specyfiki zawodu, wymogów zdrowotnych i sprawnościowych niezbędnych podczas rekrutacji do szkół oficerskich i podoficerskich. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie zajęcia są bardzo interesujące, inspirujące i innowacyjne.
Tekst: Renata Czerniak, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości
{gallery}GALERIE_2017/straz{/gallery}