W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyły się otrzęsiny uczniów klas I. Jury w składzie: pan Marek Nowosadzki, pan Leszek Kluch (opiekunowie Samorządu Uczniowskiego), Wojciech Maj (przewodniczący SU) przyznawało punkty za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach.

dzien patrona45

Próby sprawnościowe, artystyczne i kompetencyjne zaktywizowały uczniów klas pierwszych. „Pierwszacy” musieli wykazać się umiejętnością opowiadania dowcipów, skoków w workach, tańca w parze, a nawet śpiewania tekstu z gazety! „Kotów” zaproszono również do face painting i degustacji mleka bez możliwości dotykania rękami naczynia. Uczniowie najbardziej uzdolnieni artystycznie rysowali portret swojego wychowawcy. Z kolei opiekunowie: pani Agnieszka Kontek i pan Andrzej Ziarko ćwiczyli rzuty do kosza. W międzyklasowych zmaganiach zwyciężyła klasa I b, która przez tydzień zwolniona jest z odpowiedzi ustnych i sprawdzianów pisemnych! Gratulujemy! Po licznych konkursach i zabawach uczniowie i nauczyciele mogli posilić się smaczną zupą grochową oraz fantastycznymi wypiekami przygotowanymi przez młodzież naszej szkoły.
Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na leczenie „Amelki marzycielki, siatkówczaka niszczycielki”.

Szkolne święto po dniu pełnym wrażeń uczniowie zakończyli wspaniałą zabawą podczas dyskoteki.