Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/rajd_rowerowy

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/rajd_rowerowy

W dniu 14 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

Celem rajdu była integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promowanie zdrowego stylu życia w sposób aktywny, a przede wszystkim udział w urodzinach najstarszej mieszkanki naszego powiatu pani Marianny Błaziak, która obchodziła 107 urodziny. Wszystkich uczestników na starcie powitał Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Majewski, życząc bezpiecznej, pełnej wrażeń i atrakcji jazdy. Uczniowie naszej szkoły stanowili najliczniejszą grupę: Adrianna Ścibor, Katarzyna Żuk, Weronika Halinowska, Julia Dolak, Dawid Manachiewicz, Patryk Bielecki, Marcin Kawęcki – klasa Ia, Natalia Mazurek – klasa IIa, Kinga Tubilewicz, Anna Mazurek, Weronika Piętal, Maciej Jarosz, Dawid Szymański – klasa IIb, Jakub Krawczyk – klasa IIc, Patrycja Marcinkowska, Małgorzata Korszla, Weronika Zaprawa, Lidia Kłos, Daria Werus, Patrycja Pawuszczak, Mateusz Słomka, Bartek Grzybowski – klasa IIIc. Trasa rajdu prowadziła  przez: Krasnystaw  Zakręcie  Stężycę  Łopiennik Podleśny – Borowicę – Dobryniów  Łopiennik Stężycę – Zakręcie – Jaślików – Niemienice – Krasnystaw. Pod opieką pana Leszka Klucha, który wyznaczał kierunek i tempo rajdu, pani Joanny Szufnary i ks. Roberta Fariana wszyscy uczniowie pokonywali kolejne kilometry, a w chwili odpoczynku podziwiali uroki malowniczo położonego, zabytkowego kościółka Parafii Przemienienia Pańskiego w Borowicy. Po dotarciu do miejscowości Dobryniów uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z Jubilatką i gromko zaśpiewali jej 200 lat. Uczestnicy rajdu przejechali trasę ok. 50 km, aby w Słonecznej Osadzie odpocząć po wysiłku, skorzystać z zasponsorowanego przez ks. Roberta poczęstunku. Dziękujemy za obecność i wytrwałość. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Tekst : J. Szufnara
Foto: L. Kluch