Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość - te słowa św. Jana Pawła II stały się myślą przewodnią uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów, która odbyła się 24 kwietnia 2015r. w II LO.

Obecni na sali absolwenci rozpoczęli naukę we wrześniu 2012 r., a na ten dzień pracowali 12 lat, przez całe swoje szkolne życie . Jesteśmy z nimi w tym ważnym wydarzeniu. - mówiła pani dyrektor Anna Cichosz . W uroczystości uczestniczyli: pani Beata Jaremek – przewodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Powiatowego, pan Marek Nowosadzki - przewodniczący Rady Powiatu, dyrektor szkoły-pani Anna Cichosz, wicedyrektor - pani Anna Antyga, wychowawcy klas maturalnych, rodzice uczniów,  maturzyści i młodzież klas I, II. Na uroczyste pożegnanie maturzystów złożyły się m.in. wystąpienia  okolicznościowe, wręczenie świadectw z wyróżnieniem,  nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców, ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły oraz wręczenie Nagrody Patrona Szkoły. W  wystąpieniach okolicznościowych padały słowa  podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich kształcenie i wychowanie. Pani dyrektor podsumowując trzy lata nauki obecnych absolwentów, wymieniła ich  sukcesy w nauce, konkursach, olimpiadach i  sporcie, jednocześnie wyraziła  nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. Życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym i trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia.

W swoim wystąpieniu pani Beata Jaremek gratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dalszych sukcesów edukacyjnych, następnie wręczyła nagrody Starosty Krasnostawskiego wyróżnionym maturzystom.
Nagrody i podziękowania  z rąk pani dyrektor, wychowawców i  nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie długotrwałej nauki  i  pracy nad sobą przed ważnym życiowym egzaminem maturalnym. Nagrody Starosty otrzymali następujący absolwenci: Aleksandra Semla, Katarzyna Bańka, Dagmara Bojarczuk, Kaja Kłos. Listy gratulacyjne otrzymalirodzice uczniów,  osiągających dobre wyniki w nauce.

Spośród 93 tegorocznych absolwentów do nagrody nominowano pięciu: K. Bańka, A. Semla, K. Kłos, A. Samoraj i Rafał Wójcik. Prestiżową  Nagrodę Patrona Szkoły  otrzymała Kaja Kłos z kl. IIIc.

W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw , wspieranie w trudnych chwilach skierowała  absolwentka Paulina Bednarska.

Starszych kolegów i koleżanki w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnali Daria Skiba i Michał Jaremek oraz reprezentanci klas II d i II b. Pożegnanie odbyło się w muzycznym klimacie wspomnień  Ale to już było i nie wróci więcej… i nadziei  Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy….

Na poprawę humoru uczniowie przedstawili skecz  o maturze z przymrużeniem oka.
Uroczystość przygotowała pani Agnieszka Jarosz wraz z młodzieżą, zaś dekorację absolwentki A. Semla i K. Bańka pod kierunkiem pani Joanny Szufnary.