Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/dzien_edukacji

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/dzien_edukacji

Dnia 14 października 2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K Norwida odbyły się  obchody Dnia Edukacji Narodowej Powiatu Krasnostawskiego.

W imieniu gospodarzy szkoły, uczniów i rodziców na spotkaniu z okazji święta nauczycieli i pracowników oświaty, zgromadzonych uczestników przywitali prowadzący galę nauczyciele Ewa Magdziarz i Marek Nowosadzki. Na uroczystość przybyli: m.in. Lubelski Wicekurator Oświaty pani Anna Dudek – Janiszewska, dr Beata Fałda  reprezentująca Senatora RP Józefa Zająca, kierownik filii UM w Chełmie pani Elżbieta Prus reprezentująca Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, starosta krasnostawski pan Janusz Szpak, wicestarosta krasnostawski pan Henryk Czerniej, burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec, przewodniczący Rady Miasta pan Edward Kawęcki, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego  pani Aleksandra Stachula, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Krasnymstawie pani Bożena Gawron, przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Chwiejczak. Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Cichosz, która serdecznie powitała przybyłych gości: władze powiatu, radnych i  pracowników samorządu, prezesów i dyrektorów krasnostawskich firm i zakładów pracy, przedstawicieli służb mundurowych , dyrektorów i wicedyrektorów szkół, placówek oświatowych i placówek kultury miasta i  powiatu krasnostawskiego. Następnie głos zabrał organizator uroczystości starosta krasnostawski pan Janusz Szpak, który wyraził słowa uznania dla pełnej poświęcenia pracy nauczycieli na rzecz młodzieży i społeczności lokalnej, życząc jednocześnie wytrwałości w osiąganiu założonych planów i satysfakcji zawodowej. Pani Elżbieta Prus wręczyła okolicznościowy adres od Marszałka Województwa Lubelskiego i złożyła podziękowania pracownikom oświaty  za wysiłek, zaangażowanie, życzliwość i cierpliwość, a także życzyła wszystkim sukcesów oraz nieustającej aktywności i pasji.W następnej kolejności przemówiła pani wicekurator Anna Dudek – Janiszewska, która zwróciła uwagę na konieczność dostosowywania edukacji do potrzeb współczesnego świata z życzeniami dla nauczycieli, by sprostali takim wyzwaniom. W dalszej części ceremonii w imieniu Senatora RP prof. Józefa Zająca wystąpiła  prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  pani dr Beata Fałda, która wręczyła na ręce dyrektora prezent dla społeczności szkolnej- Encyklopedię będącą dziełem pracowników naukowych PWSZ i Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec życzył zgromadzonym nauczycielom zrozumienia, spełnienia zawodowego i wielu sukcesów.Pani Bożena Gawron prezes Zarządu Oddziału ZNP złożyła pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła odznakę za 50 lat pracy w ZNP pani Helenie Karchuć, pani Krystynie Strzelczyk i pani Annie Brzyszko. Miłym akcentem uroczystości stało się wręczenie przez starostę Janusza Szpaka i wicestarostę Henryka Czernieja Nagród Zarządu Powiatu Krasnostawskiego. W II LO uhonorowano tą nagrodą panią Annę Cichosz, panią Dorotę Mąkę, pana Marka Nowosadzkiego i panią Joannę Szufnarę. Ponadto Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzyma pani Anna Antyga, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę zostanie wręczony panu Andrzejowi Ziarko, Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzyma pani Bożena Szafran-Ogonowska. Szczególnie miłym momentem dla nauczycieli naszej szkoły było wręczenie przez panią Annę Cichosz , panią Annę Dudek – Janiszewską  i pana Janusza Szpaka Nagród Dyrektora II LO, które otrzymali następujący nauczyciele: pani Anna Antyga, pani Monika Adamczuk – Szamik, pan Piotr Bartoszek, pani Renata Czerniak, pani Agnieszka Jarosz, pani Aneta Karczmarek, pan Leszek Kluch, pan Andrzej Ziarko, pan Piotr Zieliński, pani Ewa Żelazko, a także pracownicy administracji i obsługi: pani Katarzyna Smerdel  i pani Teresa Pieczykolan. W imieniu wszystkich nagrodzonych wystąpił pan Marek Nowosadzki, dziękując za docenienie wytężonej pracy, trudu i konsekwencji w działalności nauczycielskiej. W części artystycznej przygotowanej przez młodzież naszego liceum oraz młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w i Państwowej Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie pod kierunkiem pani Joanny Szufnary i instruktorów, uczniowie szkoły złożyli podziękowania całemu gronu pedagogicznemu wraz z życzeniami sukcesów zawodowych i społecznego uznania dla podejmowanego wysiłku. Na zakończenie pani dyrektor Anna Cichosz podziękowała wszystkim obecnym za miło spędzony czas; młodzieży za piękne występy, osobom prowadzącym uroczystość  oraz zaangażowanym w przygotowanie obchodów wyjątkowego święta.

{gallery}GALERIE_2015/dzien_edukacji{/gallery}