30 maja 2022 r. „Norwid” gościł w swych progach uczniów klas ósmych powiatu krasnostawskiego, którzy stoją właśnie przed wyborem dalszego etapu kształcenia. Tego dnia drzwi II Liceum Ogólnokształcącego zostały otwarte, a na ósmoklasistów czekało mnóstwo przygotowanych atrakcji.

Uczniowie szkół podstawowych chętnie uczestniczyli w lekcjach otwartych, warsztatach czy rozgrywkach sportowych. Odbyły się pokazy budowy robotów oraz pokazy doświadczeń chemicznych. Na lekcji biologii uczniowie badali czystość krasnostawskich wód, a lekcja geografii wykorzystywała grę interaktywną Geoguessr – Let’s explore the world. Uczniowie mogli wziąć udział w lekcjach języków obcych - języka angielskiego, hiszpańskiego lub francuskiego. Pracownia języka francuskiego zamieniła się tego dnia w paryską kawiarenkę, a uczniowie mogli nie tylko posłuchać języka, ale również posmakować typowo francuskich przysmaków. W pracowni Filmoteki Szkolnej odbyły się warsztaty z podstaw obsługi kamery oraz reportażu filmowego, można było również wziąć udział w „Grze Filmowej”. Uczniowie zwiedzali Szkolne Centrum Dydaktyczne z doskonale wyposażoną biblioteką oraz czytelnią multimedialną. W sali gimnastycznej odbywały się międzyszkolne rozgrywki sportowe w piłkę koszykową, a na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do energetycznego tańca - „Belgijki”.
Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy gościć tak wielu ósmoklasistów, pokazać im naszą szkołę i zapoznać z ciekawą ofertą edukacyjną. Jesteśmy pewni, że spotkamy się ponownie we wrześniu!