Pod takim hasłem 40 uczniów klas 1a, 2a, 2b, 2c, 3a i 3c naszego liceum wraz z opiekunami wybrało się na trzy dni do Krakowa i w Tatry. Był to wyjazd zorganizowany w ramach finansowanego przez MEN programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Starego Miasta i Wawelu w Krakowie. Uczniowie poznali dawne dzieje Krakowa oraz różnorodne ciekawostki na temat Wawelu i nie tylko. Następnie uczestnicy udali się do Białego Dunajca, gdzie zaplanowane zostały noclegi na czas wycieczki.
Następnego dnia uczniowie i opiekunowie wyprawili się nad Morskie Oko. Blisko 20-kilometrowa wędrówka szlakiem pozostawiła niezapomniane wrażenia. Zachwycały widoki ośnieżonych gór oraz pięknego polodowcowego jeziora, otoczonego jeszcze miejscami grubą warstwą śniegu. Wyprawa ta była urozmaicona bitwą na śnieżki, do której przyłączyli się również opiekunowie.
Ostatniego dnia ekipa z „Norwida” zwiedzała Zakopane. Spacerowała po Krupówkach, zwiedziła cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, a także wyjechała kolejką linowo-terenową na Gubałówkę. Uczestnicy odwiedzili również Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, które stanowiło punkt kulminacyjny wycieczki. Muzeum to pokazało realia tamtych czasów oraz uświadomiło uczniom jak tragiczne były losy Żydów. Na zakończenie pobytu w muzeum przewodnik opowiedział również o potomkach rodzin, które przeżyły Holokaust.
Opiekunowie wycieczki: Monika Adamczuk-Szamik, Beata Skrzypa, Artur Zaprawa, Piotr Zieliński.
Tekst: Kacper Kiszczak