Marzec to miesiąc poświęcony frankofonii i kulturze francuskiej. W tym czasie odbywa się wiele imprez kulturalnych, spektakli, projekcji filmów francuskojęzycznych, festiwali i konkursów promujących język francuski i kulturę francuską.
26 marca 2022 odbył się konkurs „Poznajemy Szwajcarię poprzez stacje dydaktyczne”. Organizatorami tego konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF.-EUROPE oddział Zamość. Tegoroczna edycja wzorem ubiegłego roku, odbyła się online. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu historii, geografii, kultury, cywilizacji, wiedzy ogólnej i muzyki.
Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej, gdyż przystąpiło do niego 32 uczniów ze szkół podstawowych i 14 uczniów ze szkół ponadpodstawowych. II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida było reprezentowane przez Zuzannę Boczkowską, Filipa Galana, Szymona Karpińskiego - uczniów kl. IIIB, Amelię Magier z kl. IIIC.
Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Poznajemy Szwajcarię poprzez stacje dydaktyczne” został Szymon Karpiński plasując się na I miejscu podium, zaś Zuzanna Boczkowska zajęła III miejsce.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.