W dniu 12 kwietnia 2022 roku  - w dniu urodzin Anny Kamieńskiej - wybitnej poetki, pisarki i tłumaczki urodzonej  w 1920 roku w Krasnymstawie, odbył się I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANNY KAMIEŃSKIEJ,  zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i II Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Norwida.
Honorowy patronat nad konkursem objęli  pani Teresa Hałas - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i pan Andrzej Leńczuk - Starosta Krasnostawski.

W gościnnych progach siedziby muzeum zgromadzonych gości i uczestników powitał dyrektor  - pan Andrzej Gołąb. Podkreślił, że wspólnie z panią dyrektor Anną Antygą, starają się upowszechniać wśród młodzieży piękno poezji sławnej krasnostawianki. Natomiast pani poseł Teresa Hałas podziękowała organizatorom, nauczycielom i uczestnikom za promowanie znakomitej twórczości  poetyckiej Kamieńskiej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Jury w składzie :
  • dr Anna Marcińczak - Muzeum Literackie imienia Józefa Czechowicza w Lublinie
  • Dorota Korkosz - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie
  • Sebastian Jakimiuk- Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce - Wiktoria Stasieczek - II Liceum Ogólnokształcące im. C. Norwida w Krasnymstawie,
II miejsce ex aequo - Adam Kiełbasa - Szkoła Podstawowa im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce i Natalia Kuter -  I Liceum Ogólnokształcące im. W. Jagiełły w Krasnymstawie,
III miejsce ex aequo - Amelia Pakuła - Szkoła Podstawowa w Chłaniowie
i Aleksandra Kazimierczuk - I Liceum Ogólnokształcące im. W. Jagiełły w Krasnymstawie.
Wyróżnieni zostali :
  • Malwina Jarosz - Szkoła Podstawowa imienia hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Żółkiewce,
  • Anastazja Szafraniec - Szkoła Podstawowa imienia Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym,
  • Magdalena Maklakiewicz - I Liceum Ogólnokształcące im. W. Jagiełły w Krasnymstawie,
  • Jakub Bednarski-II Liceum Ogólnokształcące im. C. Norwida w Krasnymstawie,
  • Łukasz Marzec - Technikum im. Augusta Cieszkowskiego w Siennicy Różanej.
Podziękowania dla nauczycieli otrzymali: Renata Drozd,  Anna Kowalska, Anna Kosmowska, Bożena Szafran - Ogonowska, Grażyna Wojtyna, Teresa Berbeć, Ewa Dobrzańska - Mochniej, Małgorzata Lisowska, Dorota Kiełbasa.
Konkursu przygotowała pani Monika Adamczuk-Szamik. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy 1a: Hanna Boratyn i Cyprian Miksza.