Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/lopiennik

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/lopiennik

Zajęcia „Spotkanie z MDKF Iluzjon i Filmoteką Szkolną” dla gimnazjalistów klas III z Łopiennika Górnego zostały zorganizowane w celu popularyzowania działalności MDKF-u, Filmoteki Szkolnej oraz promowania edukacji filmowej, która jest realizowana w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie jako przedmiot w drugiej i trzeciej klasie o profilu humanistycznym. Pan Mariusz Sapko - dyrektor Publicznego Gimnazjum w Łopienniku Górnym – z chęcią wyraził zgodę na warsztaty filmowe prowadzone przez panią Ewę Magdziarz – nauczyciela II LO w Krasnymstawie i lokalnego lidera Filmoteki Szkolnej. Działania filmowe prezentowali także uczniowie z „Norwida” Paweł Piątkowski, Bartłomiej Magdziarz i Karol Sawczuk.

Pierwsze

Na początku licealiści z kamerami odwiedzili uczniów w klasach. Każdy z nich powiedział kilka zdań o sobie i swoich zainteresowaniach. W ten sposób powstał filmowy portret gimnazjalistów. Następnie w specjalnie przygotowanej sali odbyły się warsztaty filmowe dla gimnazjalistów. Ewa Magdziarz przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej informacje o Filmotece Szkolnej oraz różnorodne działania filmowe realizowane w II LO, m.in. warsztaty filmowe, Powiatowy Konkurs Filmowy, spotkania z twórcami filmowymi, Filmową Grę Miejską, zajęcia w Pracowni Filmoteki Szkolnej, nocny maraton filmowy i letni projekt „Kręćmy film!”. Podczas warsztatów został zaprezentowany film dyplomowy „Fotografia” zrealizowany w ramach studiów podyplomowych w Warszawskiej Szkole Filmowej przez Ewę Magdziarz i uczniów z II LO oraz making of „Ja z niczego robię coś” Jakuba Pituchy. Młodzież z liceum przygotowała dla młodszych kolegów także konkursy związane z tematyką zajęć. Gimnazjaliści chętnie odpowiadali na pytania sprawdzające m. in. znajomość filmów z pakietów Filmoteka Szkolna i działań filmowych w „Norwidzie”. Nagrody dla uczniów zostały przekazane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Miłą pamiątką ze spotkania będzie reportaż filmowy zrealizowany przez uczniów z II LO. Na zakończenie spotkania Ewa Magdziarz przekazała dyrektorowi gimnazjum publikacje i materiały z edukacji filmowej.
Ewa Magdziarz
opiekun MDKF „Iluzjon”