II LO im. C. K. Norwida nawiązało współpracę z Wydziałem Politologii UMCS w Lublinie. Efektem tego są zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych UMCS w liceum.

Oferta edukacyjna adresowana jest do uczniów klas o profilu europejskim i humanistycznym. 20 stycznia br. odbyły się zajęcia prowadzone przez panią dr Liliannę Węgrzyn-Odziobę. W ramach zajęć przygotowujących do matury z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów klasy IIIa pani dr L. Węgrzyn – Odzioba zaprezentowała wykład na temat: Międzynarodowa ochrona praw człowieka. Natomiast uczniowie klasy IIc uczestniczyli w debacie prowadzonej przez panią dr L. Węgrzyn-Odziobę „Prawa trzeciej generacji – fanaberia czy reakcja na zmieniający się świat.