Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/dzien_edukacji

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/dzien_edukacji

Dnia 14 października 2015 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej Powiatu Krasnostawskiego.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor Annę Cichosz głos zabrał główny organizator uroczystości starosta krasnostawski pan Janusz Szpak, który w swoim wystąpieniu nawiązał m. in. do tradycji Komisji Edukacji Narodowej. Podkreślił także rolę współczesnej szkoły w kształtowaniu młodego pokolenia. Pani Hanna Mazurkiewicz burmistrz Krasnegostawu, odwołując się do wspomnień,  mówiła o wpływie nauczycieli na sposób postrzegania świata przez ich wychowanków. Dużo ciepłych słów pod adresem środowiska nauczycielskiego skierowała prorektor PWSZ w Chełmie pani dr Beata Fałda. W imieniu Zarządu Oddziału ZNP życzenia złożyła pani Tamara Koterwas.  Zarząd Powiatu Krasnostawskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorował nagrodą specjalną pana dra hab. Mariusza Dubaja profesora nadzwyczajnego UMCS - kompozytora, teoretyka muzyki i pianistę. Nagroda została wręczona przez starostę Janusza Szpaka, wicestarostę Henryka Czernieja, przewodniczącego Rady Powiatu Marka Nowosadzkiego. Miłym akcentem uroczystości było nagrodzenie nauczycieli i pracowników oświaty. W tym roku Zarząd Powiatu z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznał 22 nagrody. Z II LO za wyróżniającą pracę zostali nagrodzeni: dyrektor Anna Cichosz, wicedyrektor Anna Antyga, pani Aneta Pitucha oraz pan Andrzej Ziarko. Nagrody zostały wręczone przez pana starostę Janusza Szpaka i pana wicestarostę Henryka Czernieja. Wyróżniająca się praca nauczycieli II LO została doceniona i nagrodzona w czasie uroczystości wojewódzkich w Urszulinie, Srebrny Krzyż Zasługi otrzymała pani Ewa Magdziarz – nauczyciel języka polskiego, opiekun Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Iluzjon” i lokalny lider Filmoteki Szkolnej. Natomiast pani Ewa Żelazko została odznaczona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Kolejny punkt uroczystości to wręczenie nagród dyrektora II LO, które otrzymali: pan Robert Bobryk, pan Bartłomiej Czajka, pani Elżbieta Kargul, pani Aneta Karczmarek, pan Leszek Kluch, pani Ewa Magdziarz, pani Dorota Mąka, pan Marek Nowosadzki, pani Beata Ortyl, pani Maria Pliszczyńska, pani Bożena Szafran-Ogonowska, pani Joanna Szufnara oraz pani Teresa Pieczykolan, która od 1 listopada idzie na zasłużoną emeryturę. W imieniu wszystkich nagrodzonych głos zabrała pani Dorota Mąka nauczyciel II LO. Uroczystość uświetniły występy uczniów z naszej szkoły: Patrycji Słotwińskiej, Katarzyny Berbeć, Moniki Słotwińskiej, Wiktorii Luchowskiej, Natalii Chwały, Jagody Chojan, Iwony Korzec, Dawida Sidora i Pawła Piątkowskiego. Natomiast uczniowie z Młodzieżowego Domu Kultury wykonali piosenki z lat 50. i 60. z musicalu „Za dzień, za dwa, lecz nie dziś”. Na zakończenie pani dyrektor Anna Cichosz jeszcze raz pogratulowała nagrodzonym nauczycielom, podziękowała pani Ewie Magdziarz i panu Markowi Nowosadzkiemu za prowadzenie uroczystości, pani Joannie Szufnarze za przygotowanie części artystycznej i dekoracji, młodzieży z II LO i MDK za wspaniałe występy oraz wszystkim przybyłym na powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w II LO.

{gallery}GALERIE_2016/dzien_edukacji{/gallery}