Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2014/swieto_niepod

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2014/swieto_niepod
W dniu 11 listopada w całym kraju odbywały się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości w Krasnymstawie zorganizowane były przez Starostwo Powiatowe.
Rocznicowe obchody rozpoczęła odprawiona w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej uroczysta msza św. w intencji ojczyzny.

c00002

W ceremonii wzięły udział władze samorządowe, kombatanci, służby mundurowe  oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Naszą szkolę reprezentowali: Anna Cichosz dyrektor szkoły, Anna Antyga wicedyrektor, Marek Nowosadzki Przewodniczący Rady Powiatu, nauczyciel historii oraz poczet sztandarowy: Agata Jabłońska, Sylwia Wiater oraz Łukasz Kostrzanowski.
Po zakończeniu mszy świętej uformowano uroczysty pochód, w którym uczestnicy obchodów udali się na cmentarz parafialny, aby tam złożyć wieńce pod pomnikiem upamiętniającym ofiary życia oddane za wolną ojczyznę. Podczas uroczystości na cmentarzu starosta Janusz Szpak wygłosił przemówienie okolicznościowe.
12 listopada w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę niepodległości. W montażu słowno-muzycznym młodzież zaprezentowała najważniejsze wydarzenia z lat 1795-1918, które prowadziły nasz naród do niepodległości. Przypomniano twórców II Rzeczypospolitej: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Jana Ignacego Paderewskiego. Starannie dobrane utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne wprowadziły uczniów uczestniczących w akademii w nastrój powagi i zadumy nad przeszłością naszej ojczyzny. Uroczystość prowadzili Aleksandra Czerniak i Łukasz Borkowski a w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem nauczyciela historii Marka Nowosadzkiego  swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne zaprezentowali: Dominika Malczewska, Karol Domański, Sylwia Jawor, Dominika Gilowska, Aleksandra Semeniuk, Katarzyna Zwierz, Aleksandra Bojarczuk, Weronika Bańka, Katarzyna Stojańska, Diana Drygiel vel Dryglak, Magdalena Kowalczyk, Katarzyna Berbeć, Kinga Smolira. Oprawę muzyczną przygotował Jakub Pitucha.

{gallery}GALERIE_2014/swieto_niepod{/gallery}