Dnia 11 października 2013 r. w II LO odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli: Przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Nowosadzki, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego  pani Aleksandra Stachula, Proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej  ks. Roman Skowron.

c00004

Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Cichosz, która przypomniała, że dzień 14 października obchodzony jest od 1773 r. na pamiątkę powołania przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej- organu władzy, które było pierwszym  ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. W dalszej części swojego wystąpienia pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły za trud, zaangażowanie, życzliwość i serdeczność, życząc wszystkim sukcesów oraz nieustającej aktywności i kreatywności.
Następnie głos zabrała pani Aleksandra Stachula, która skierowała do nauczycieli słowa uznania dla pełnej poświęcenia pracy na rzecz młodzieży i społeczności lokalnej. Życzyła konsekwencji w osiąganiu założonych planów i satysfakcji zawodowej.
W części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Joanny Szufnary, uczniowie szkoły złożyli podziękowania nauczycielom w formie koncertu życzeń.
Nagrodzeni nauczyciele i pracownicy administracji:
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę - pani Elżbieta Kargul
Medal Komisji Edukacji Narodowej - pan Marek Nowosadzki Nagroda Lubelskiego Kuratora Oświaty - pani Ewa Magdziarz.
Nagroda Zarządu Powiatu Krasnostawskiego - pani Anna Cichosz, pan  Bartłomiej Czajka, pani  Ewa Łubińska, pani  Agnieszka Kontek
Nagroda Dyrektora - pani Anna Antyga, pani Renata Czerniak, pani  Agnieszka Jarosz, pan  Leszek Kluch, pani  Maria Pliszczyńska, pani Grażyna Smerdel, pani  Katarzyna Wójcik, pani  Joanna Szufnara, pani Ewa Żelazko. Ponadto w czasie uroczystości jubileuszowych szkoły Nagrodę Dyrektora otrzymali: pani Ewa Bijata, pani Elżbieta Kargul, pan Marek Nowosadzki, pani Beata Pasik, pan Andrzej Ziarko.