W dniu 27.05. 2014 r. w II LO odbyło się spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli powiatu krasnostawskiego w związku z  realizowanym przez powiat  projektem  „Wsparcie rozwoju szkół poprzez podniesienie jakości systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie krasnostawskim”.
images00015

W ramach projektu utworzono sieć współpracy i samokształcenia, mającą na celu ukazanie roli dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły. Na spotkanie przybyli koordynator projektu Alicja Galińska oraz koordynator sieci Małgorzata Spierzak . Dyrektor szkoły Anna Cichosz powitała  serdecznie wszystkich uczestników spotkania, a następnie zaprosiła do zwiedzania szkoły. Goście mogli obejrzeć salę gimnastyczną, siłownię oraz pracownię Filmoteki Szkolnej. Lider Filmoteki Szkolnej pani Ewa Magdziarz przedstawiła główne założenia programu Filmoteki Szkolnej, działania lokalnego lidera a także plany współpracy ze szkołami z powiatu krasnostawskiego i Krasnegostawu dotyczące edukacji filmowej. Następnie zostały zaprezentowane  filmy: dyplomowy pani Ewy Magdziarz pt: „Fotografia”, film animowany „Sen o Krasnymstawie” oraz zwiastun ostatniego filmu powstałego w ramach projektu „Kręćmy film” pt: „To, czego nie widać”. Następnie dyrekcja szkoły dokonała prezentacji strony internetowej szkoły oraz  omówiła wszystkie działania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze szkoły, które stały się  podstawą w budowaniu pozytywnego wizerunku szkoły. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały promujące naszą szkołę tj. foldery, filmy, gazetki Norweek. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkich dyrektorów zapraszamy do nas ponownie we wrześniu.