II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Krasnymstawie jest jedną ze szkół biorących udział w projekcie Lubelscy Przedsiębiorcy Jutra realizowanym w okresie od 17.02.2023 r. do 31.03.2023 r. przez Lubelski Park Naukowo - Technologiczny. Program realizujemy wspólnie ze szkołami z trzech powiatów województwa: janowskiego, krasnostawskiego i łęczyńskiego.

Podczas warsztatów biznesowych i spotkań studyjnych z przedsiębiorcami (bootcamp I- Rozwój pomysłu), uczniowie poznawali tajniki prowadzenia biznesu z uwzględnieniem innowacji, uczyli się wdrażania nowych pomysłów, opanowania sposobów budowania swojej kariery i zdobywania środków na pierwszy biznes. Zwieńczeniem bootcampu I był udział w konkursie polegającym na przygotowaniu i przedstawieniu on-line (Demo Day) prezentacji swojego pomysłu biznesowego. Zakres tematyczny I etapu to:
  - Jak budować zespół startupowy?
  - Jak poznać swojego klienta i zbadać rynek?
  - Tworzenie modelu biznesowego.
  - Zdobywanie klienta, marketing.
  - Finanse firmy (przychody, koszty i zyski).
  - Pitching - jak zaprezentować swój pomysł? Aspekty merytoryczne.
10 marca 2023 r. odbył się II bootcamp, przygotowujący uczniów do napisania biznesplanu. Głównym celem warsztatów było poznanie znaczenia innowacji naukowych i praktycznych oraz formalnych aspektów zakładania firmy i zdobywania finansowania.
Zakres tematyczny II etapu:
  - Jak zdobyłem finansowanie na swój (pierwszy) biznes?
  - Ochrona pomysłu na biznes. Dlaczego i jak?
  - Fundraising - jak zdobyć finansowanie na swój biznes?
  - Tworzenie planu biznesowego.
  - Zakładanie i rozwój firmy.
  - Jak wybrać swoją wymarzoną ścieżkę kariery?
Skład naszego zespołu to uczniowie klasy III C: Kinga Fidecka, Adrian Małysz, Olga Sawa i Jakub Sokół. Przed nami ciężka praca, wymagająca wnikliwości i zaangażowania całego zespołu. Drużynie życzymy wytrwałości i sukcesów w konkursach!
Opieka merytoryczna: Renata Czerniak