Wydawałoby się, że ferie to czas, kiedy szkoła świeci pustkami. Nic bardziej mylnego! Śmiałkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego ,,Iluzjon” i uczennica z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 razem z absolwentem „Norwida” Andrzejem Szałajem 17 stycznia 2023 r. postanowili wyruszyć z kamerą po korytarzach naszego liceum i nagrać kilka scen.

Już na samym początku uczniowie musieli sprostać trudnemu zadaniu, czyli znalezieniu na terenie szkoły miejsca idealnego do wykorzystania w filmie. Jednak nie było to problemem dla naszych filmowców, bo już po kilku chwilach sprzęt był rozstawiony na korytarzu, a dzięki zastosowaniu deszczowego krajobrazu, który zza okna nadawał nastrój grozy, całość wyglądała jak prawdziwy thriller. Kolejna scena nie wyglądałaby tak dobrze, gdyby nie odpowiednie rekwizyty. Wystarczyło lustro, kilka komputerowych efektów i ze zwykłego odbicia wyłoniła się przerażająca postać. Na szczęście to tylko magia filmu i wszyscy mogli dalej bezpiecznie iść do kolejnego miejsca, jakim była szatnia. Na ,,szkolnym planie filmowym” ponownie udało się nakręcić kilka intrygujących scen.
Szkoła to nie tylko długie lektury i skomplikowane wzory. Może to być nawet plan poważnego filmu. Wystarczy kilka zabiegów artystycznych, kamera, no i oczywiście grupa chętnych osób, których dzięki akcjom MDKF-u nie brakuje.
Tekst: Paweł Kapuśniak I A
Zdjęcia: Ewa Magdziarz