Uczennica klasy III a Justyna Bida zakwalifikowała się do etapu okręgowego LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Justyna napisała pracę na temat: „Drogi i bezdroża romantycznej poezji; improwizacje Mickiewicza.” Przedmiotem rozważań była historia i teoria poetyckiej improwizacji oraz miejsce i rola improwizacji w twórczości poetyckiej Mickiewicza. Praca powstała pod opieką pani Bożeny Szafran – Ogonowskiej. 11 lutego odbędzie się II etap LIII OLiJP.

Trzystopniowa Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich. WPolsce prowadzona jest bez przerwy od 1970 r. Została utworzona przy Instytucie Badań Literackich PAN z inicjatywy ówczesnych władz oświatowych oraz przedstawicieli Instytutu.
Komitet Główny, który kieruje pracami merytorycznymi i  organizacyjnymi Olimpiady, został powołany przy Instytucie Badań Literackich PAN - najważniejszej placówce polonistycznej w kraju. W jego skład wchodzą pracownicy IBL PAN, a także ludzie nauki z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawskiego, Wrocławskiego, Adama Mickiewicza w Poznaniu, Gdańskiego, UMCS w Lublinie.
Olimpiada Polonistyczna staje się tym miejscem, w którym uczniowie inauczyciele uzyskują dostęp do życia naukowego i elementów kształcenia akademickiego, umożliwiający im poszerzenie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dalszego rozwoju.
Justynie gratulujemy i życzymy powodzenia