Już w lipcu tego roku grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie pojedzie do Francji na „XI Spotkania Europejskie” (XI Rencontres Européennes).
ZOBACZhttps://www.facebook.com/103217965268458/videos/243118450545880

Odbywają się one w miejscowościach Loches i Buzançais, w Regionie Centralnym, w Departamencie Indre et Loire, czyli w krainie Zamków nad Loarą. Loches to ufortyfikowane królewskie miasto z zamkiem z IX wieku.Organizatorem corocznych spotkań finansowanych ze środków Unii Europejskiej, jest Stowarzyszenie Europe en Berry Touraine, którego celem jest umożliwianie nawiązywania znajomości pomiędzy różnymi narodowościami, tworzenie partnerstwa miast, towarzyszenie młodzieży  w kształtowaniu jej rozwoju zawodowego, umożliwianie odbywania stażu w krajach europejskich, rozwój turystyki, umożliwianie uczniom i szkołom wymian międzynarodowych, realizacja projektów międzynarodowych, a także promocja miast.
Uczestnikami spotkań jest młodzież oraz nauczyciele i wolontariusze ze wszystkich państw europejskich oraz z Rosji. Spotkania te są doskonałą okazją do nawiązania znajomości, przyjaźni, rozwijania kompetencji językowych, do promowania swojego kraju, miasta, produktów lokalnych i kultury oraz poznania innych kultur.
Relacja z XI Spotkań Europejskich będzie dostępna na stronie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Już teraz zachęcam do obejrzenia.
Opracowała: Beata Skrzypa-nauczyciel j. francuskiego.