1 lutego 2021 miało miejsce pierwsze wspólne spotkanie uczniów i nauczycieli pracujących nad projektem Erasmus+ "Sans eau dans l'eau! L'eau comme bien précieux sur notre planète: "du particulier à l'universel".

Spotkanie prowadziła nauczycielka języka francuskiego, pani Salvatrice Volpe ze szkoły Liceo delle Scienze Umane e Linguistico "Danilo Dolci" z Palermo (Włochy). Na temat projektu wypowiadali się nauczyciele obecni podczas tego wydarzenia. Następnie chętni uczniowie z każdej ze szkół zabrali głos, aby opowiedzieć o sobie, swojej szkole i mieście. Dominował język francuski, jednak można było usłyszeć niemal wszystkie języki krajów biorących udział w projekcie. Zwieńczeniem spotkania było głosowanie na logo projektu. Zwycięska praca została wykonana przez trzy uczennice ze szkoły Lumion w Amsterdamie.

Magdalena Szymańska