Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/przyrodniczy

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/przyrodniczy

Konkurs Przyrodniczy organizowany przez II LO i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie popularyzuje nauki przyrodnicze takie jak biologia, geografia i chemia, ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Grupa odbiorców wciąż wzrasta.
Do tegorocznego konkursu przystąpili nie tylko gimnazjaliści, ale również uczniowie naszej szkoły. Zmagania toczyły 2 – osobowe drużyny, przygotowując prezentację multimedialną i pisząc test na temat  „Parki narodowe w Polsce wczoraj i dziś – idea konserwatorskiej ochrony przyrody”.
przyr22

Dla gimnazjalistów to już IV Powiatowy Konkurs Przyrodniczy, zaś dla licealistów – I konkurs wewnątrzszkolny. O tytuł laureata walczyło 7 drużyn gimnazjalnych i 8 drużyn z naszej szkoły. Prace oceniało jury w składzie Elżbieta Kargul – przewodnicząca, Renata Czerniak – członek, Agnieszka Jarosz – członek.
Wśród gimnazjalistów zaszczytne miejsca zajęli:
I miejsce – Julia Ilnicka, Łukasz Czerniak z Zespołu Nr1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej. Opiekun p. Celina Kowal.
II miejsce Maria Antoniak, Iga Tracz z Zespołu Szkół nr 5 im. Orląt Lwowskich Gimnazjum nr 5 w Krasnymstawie. Opiekun p. Marta Ziarko.
III miejsce Sabina Drąg, Adrianna Kostrzanowska z Zespołu Szkół nr 5 im. Orląt Lwowskich Gimnazjum nr 5 w Krasnymstawie. Opiekun p. Teresa Miszczak.
Wśród licealistów nagrody otrzymali:
I miejsce – Dorota Godula, Małgorzata Korszla z klasy 2c;
II miejsce – Ewelina Bartyka z klasy 2c, Patrycja Kwitek z klasy 1c;
III miejsce – Karolina Kowalska, Karolina Zając z klasy 2c.
Finał konkursu odbył się 30 maja 2016r. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Marek Majewski – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie; pan Edward Kawęcki – Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, były dyrektor II LO im. C. K. Norwida; pan Krzysztof Kaczmarek – kierownik programu „Infrastruktura i środowisko” Biura Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy przy Ambasadzie Szwajcarskiej w Warszawie oraz  pani Anna Cichosz – dyrektor szkoły i pani Anna Antyga wicedyrektor szkoły.
Przedstawiciele władz lokalnych skierowali ciepłe słowa do uczestników i organizatorów konkursu, podkreślili wagę podejmowanej tematyki dotyczącej ochrony przyrody oraz odnieśli się do działań szkoły i jej zaangażowania w środowisku lokalnym oraz do wspaniałej atmosfery jaką tworzy społeczność szkoły.
Stronę naukową uświetnił Pan Krzysztof Kaczmarek, który wygłosił prelekcję o tematyce zgodnej z myślą przewodnią konkursu. Prelegent odniósł się do historii ochrony przyrody w Polsce, historii i osobliwości parków narodowych oraz projektów i działań na rzecz ochrony przyrody prowadzonych przez Biuro Szwajcarsko – Polskie Programu Współpracy przy Ambasadzie Szwajcarskiej w Warszawie.
Goście wraz z panią Dyrektor wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu oraz ich opiekunom.
Opawę artystyczną finału stanowił mini recital Jagody Chojan uczennicy klasy Ib, o szczególnych zdolnościach wokalnych.
Podczas działań konkursowych był czas na słodki poczęstunek i obejrzenie fotorelacji z poprzedniej edycji konkursu oraz z wyjazdów do parków narodowych organizowanych przez szkołę, m.in. do Roztoczańskiego, Kampinoskiego, Białowieskiego, Świętokrzyskiego PN. Konkurs przygotowały: Elżbieta Kargul, Renata Czerniak, Agnieszka Jarosz.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich nauczycielom – opiekunom za wkład pracy w przygotowanie do konkursu i przyjęcie naszego zaproszenia.
Podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego i Rady Rodziców przy II LO za wspieranie naszej inicjatywy i sponsorowanie IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego.
{gallery}GALERIE_2016/przyrodniczy{/gallery}