Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2014/przyrodniczy2

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2014/przyrodniczy2

Drużyny gimnazjalistów przystępujące do II edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego zakończyły zmagania w walce o tytuł laureata i nagrodę główną-wyjazd na warsztaty laboratoryjne do Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

dsc08534

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Las – skarbiec natury” i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Patronat nad konkursem sprawowało Starostwo Powiatowe. Wsparcie merytoryczne i współfundację nagród zapewniło Nadleśnictwo Krasnystaw.

Finał konkursu odbył się  dnia 21 .03. 2014 r. Finalistów wyłoniono na podstawie wartości edukacyjnej przygotowanej  prezentacji multimedialnej, w szczególności bogactwa treści i jej walorów artystyczno-technicznych.

Uroczystego otwarcia Finału II edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dokonała  p. Anna Antyga- wicedyrektor szkoły. Na spotkaniu finałowym mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Nadleśnictwa Krasnystaw p. Mariana Berezę i p. Gabriela Cebrata oraz drużyny gimnazjalistów wraz z opiekunami. W spotkaniu uczestniczyły również klasy medyczne z naszej szkoły.

Na finał składały się prezentacje prac multimedialnych nadesłanych przez drużyny finałowe do I etapu konkursu i pisemny test interdyscyplinarny dotyczący lasów. Suma punktów z prezentacji multimedialnej i testów poszczególnych członków drużyny decydowała o zwycięstwie.

I miejsce :

drużyna z Zespołu Szkół Nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie:

• Justyna Ciechańska
  • Magdalena Żurek
  • Julia Szewczyk

opiekun: pani Teresa Miszczak

II miejsce :
drużyna z Zespołu nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem:

• Dominika Budzyńska
  • Magdalena Demczuk

opiekun: pani Anna Dudek

III miejsce:
drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich:

• Katarzyna Idzik
  • Katarzyna Bartosiak
  • Luiza Włodarczyk

opiekun: pani Anna Augustyńska.
ZOBACZ PREZENTACJĘ

Nagrody indywidualne za najlepiej napisany test otrzymały: Magdalena Żurek i Dominika Budzyńska.
Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Nadleśnictwo Krasnystaw i Radę Rodziców. Hitem były „zielone nagrody” dla uczestników i ich opiekunów w postaci okazałych sadzonek jodeł.
Finał II edycji Powiatowego konkursu przyrodniczego wzbogaciła prezentacja przedstawicieli Nadleśnictwa Krasnystaw dotycząca walorów florystycznych, edukacyjnych i turystycznych okolicznych lasów oraz wystawa obrazów p. Andrzeja Orzechowskiego- nauczyciela naszej szkoły , wystawa albumów o lasach świata przygotowana przez p. A. Jarosz, śpiew ptaków i prezentacja z naszych naukowych wypraw szkolnych do Nadleśnictwa Krasnystaw i Parków Narodowych z kompleksami leśnymi np. Roztoczańskiego i Białowieskiego Parku Narodowego.
Oprawę poetycko- muzyczną finału konkursu przygotowali: Daria Skiba, Agnieszka Bodio, Dominika Gilowska, Anna Choręgiewicz, Paweł Parzymies z kl. Id; Iwona Korzec z kl.I c oraz Karina Kielech z kl. IId.
Organizatorzy Konkursu składają serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu i Nadleśnictwu Krasnystaw za wsparcie naszych działań i ufundowanie nagród, Radzie Rodziców II LO im. C. K. Norwida za poczęstunek dla uczestników finału i wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do II edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego.

ZAPRASZAMY ZA ROK.
{gallery}GALERIE_2014/przyrodniczy2{/gallery}