19 października 2022 r. w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti miały miejsce wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy ze szkół i przedszkoli w Chełmie i powiatach: chełmskim, krasnostawskim i włodawskim. Nauczyciele odznaczeni zostali przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę, Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk. Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę wręczyli Lubelska Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz wicewojewoda lubelski Pan Robert Gmitruczuk. Wśród nagrodzonych wyróżniono dwie nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły: Panią Anetę Karczmarek i Panią Ewę Łubińską. Serdecznie gratulujemy.