10 grudnia 2021 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły gościli w studiu Katolickiego Radia Zamość. Nauczyciele Piotr Bartoszek i Piotr Zieliński oraz uczniowie Dominik Puława (III a), Filip Galan i Szymon Karpiński (III b) uczestniczyli w audycji na żywo. Okazją do rozmowy była możliwość podzielenia się wrażeniami i doświadczeniami zdobytymi podczas wymian i szkoleń międzynarodowych, w jakich nasi reprezentanci brali udział w tym i ubiegłych latach.

Uczniowie zaprezentowali swoje spostrzeżenia z uczestnictwa w wymianie młodzieży w ramach kilku projektów finansowanych z unijnego programu Erasmus+. Były one realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „HEureka Generator” z Zamościa, a także Stowarzyszeniem „Europa i My”. Uczestnicy opowiadali o charakterze projektów oraz zdobytych doświadczeniach. Podzielili się ze słuchaczami swoimi wrażeniami i ocenami. Podkreślili korzyści, jakie te spotkania im dały i jak mogą w przyszłości zaprocentować. Z kolei nauczyciele przedstawili założenia projektu „Szkoła europejska”, którego mobilności miały miejsce w minione wakacje. Były to kursy metodyczne i językowe w Hiszpanii i na Malcie, realizowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry nauczycielskiej”. W ich trakcie nasi pedagodzy mieli możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz wzbogacenia znajomości języków obcych. W spotkaniu uczestniczył także Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia HEureka Genarator, które od lat współpracuje z II LO przy realizacji międzynarodowych projektów Erasmus+.
Audycja dostępna: