Bal Półmetkowy uczniów klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbył się 11 stycznia 2020 r. w Domu Weselnym „Irys”. Na początku uroczystości Julia Wojewoda z klasy II B i Kacper Franc z klasy II A powitali zaproszonych gości: panią Annę Antygę – dyrektor II LO, panią Ewę Magdziarz i panią Renatę Czerniak -wychowawców klas drugich, rodziców, drugoklasistów oraz osoby towarzyszące.

Następnie pani Anna Antyga, nawiązując do cytatu z Księgi Koheleta, podkreśliła znaczenie czasu pracy oraz rozrywki, zabawy w życiu człowieka. Zaznaczyła, że radosna zabawa jest czymś naturalnym, szczególnie dla młodych ludzi. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za zaangażowanie w organizację półmetka. Podkreśliła, że bez nich ta wspaniała uroczystość nie mogłaby się odbyć. Życzyła także wszystkim udanej zabawy, radosnej atmosfery i miło spędzonych chwil. Pani Bożena Dąbrowska - przedstawiciel Rady Rodziców - podziękowała pani Annie Antydze – dyrektor II LO oraz wychowawcom i nauczycielom za wysiłek włożony w edukację, za wsparcie i życzliwość. W imieniu rodziców życzyła także udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Wyraziła przekonanie, że klimat tego szczególnego wieczoru pozostanie w pamięci wszystkich na długie lata. Następnie Julia Wojewoda i Kacper Franc podziękowali za ciepłe słowa skierowane do uczniów klas drugich. Oni także, w imieniu swoich koleżanek i kolegów, wyrazili wdzięczność pani dyrektor szkoły, wychowawcom oraz rodzicom. Pani Annie Antydze podziękowali za wysiłek, jaki wkłada w organizację edukacji, za wpajanie ideałów Patrona Szkoły – Cypriana Kamila Norwida, ale także za życzliwość i troskę. Julia Wojewoda i Kacper Franc, w imieniu uczniów klas drugich, dziękowali wychowawcom za przekazaną wiedzę, za sympatię i wspieranie ich w tym szczególnym okresie życia, za wdrożenie w środowisko społeczności szkolnej oraz zaangażowanie w różne formy aktywności. Wyrazem wdzięczności były piękne bukiety kwiatów oraz pełne serdeczności słowa podziękowań od przedstawicieli klas drugich przekazane pani Annie Antydze – dyrektor II LO, pani Ewie Magdziarz – wychowawcy kl. II A i pani Renacie Czerniak – wychowawcy kl. II B oraz pani Monice Chwaszcz – przedstawicielowi rodziców. Wszyscy uczestnicy półmetka zgodnie podkreślali, że przyjęcie zorganizowane przez rodziców klas drugich i przygotowane przez pracowników „Irysa” było wspaniałą okazją do niezapomnianego spotkania w gronie przyjaciół i znajomych. Natomiast różnorodna muzyka prezentowana przez didżeja zachęcała do tańca, więc uczniowie z „Norwida” i zaproszeni goście świetnie bawili się do rana!
Zdjęcia: Piotr Wojciechowski