Dnia 07.12.2019 r. uczniowie Norwida uczestniczyli w Maratonie Teatralnym w Ośrodku Praktyk Teatralnych ,,Gardzienice’’.

Uczestnicy obejrzeli dwa spektakle z repertuaru Teatru Gardzienice: ,,Ifigenia w A…’’ w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego według dramatu ,,Ifigenia w Aulidzie’’ Eurypidesa i ,,Wesele’’- Wyspiański – Malczewski – Konieczny na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wystawami poświęconymi czterdziestoletniej historii działania Ośrodka Praktyk Teatralnych, rzeźbami prof. Adama Myjaka oraz zbiorami archeologicznymi znalezionymi w Gardzienicach. W ramach maratonu został wyświetlony również film dokumentujący powstanie ośrodka. Wydarzenie kulturalne spotkało się z dużym entuzjazmem uczniów, którzy wyrazili chęć udziału w kolejnych wyjazdach na spektakle. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu: Patrycja Kozina, Iga Malarz, Amelia Przysiężniak, Paulina Redko, Gabriela Skrzypa, Wiktoria Stasieczek, Dominika Tryniecka, Kamil Sroczyński z klasy Iag, Patrycja Czerwonka, Paulina Koman, Siembiga Wiktoria z klasy IIa, Patrycja Steć, Dominika Jakubowska, Julia Wojewoda z klasy IIb, Zofia Kędra, Anna Kasprzak z klasy IIIa. Opiekunowie: pani Joanna Szufnara, pani Elżbieta Kargul.
Tekst: Zofia Kędra kl.3a