30 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Anny Antygi, pani Małgorzaty Biłan, pani Bożeny Szafran – Ogonowskiej oraz pani Katarzyny Dubaj-Serwatki udali się do Krasnostawskiego Domu Kultury na pokaz filmu „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego. Historia tej polskiej formacji wojskowej oraz walka o wolną Polskę w trakcie I wojny światowej zachwyciły uczestników projekcji.

Młodzież z ogromnym zainteresowaniem śledziła losy ludzi, którzy poszli w bój o wyśnioną Polskę. Uczniowie podziwiali bohaterów, którzy mieli plany na przyszłość oraz marzenia, a przede wszystkim wierzyli w zwycięstwo i odzyskanie wolności.
Czas spędzony w kinie był ważną lekcją patriotyzmu związaną z obchodami 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zdjęcia: Piotr Zieliński
Tekst: Katarzyna Dubaj-Serwatka