18 października 2019 r. uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie wzięli udział w XXV finale Konkursu Poezji Więziennej, który odbył się w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.

Już po raz drugi młodzież II LO pod kierunkiem pani Bożeny Szafran-Ogonowskiej zaprezentowała wiersze nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu, a ze względu na jubileusz, również teksty z poprzednich lat. W części artystycznej wzięli udział uczniowie z klasy Ia: Maksymilian Rzemiński, Dominik Puława, Kuba Bednaruk oraz z klasy Iag Paulina Buczak i Paulina Banasiak. Klasę IIIa reprezentowała Rita Kulczyńska. Uczniowie i pani Bożena Szafran-Ogonowska otrzymali podziękowania za wysoki poziom artystyczny od Poseł na Sejm Rzeczypospolitej pani Teresy Hałas oraz Dyrektor Aresztu Śledczego w Krasnymstawie podpułkownik Anny Adamskiej.
II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie otrzymało pamiątkową statuetkę za współpracę z Aresztem Śledczym w Krasnymstawie.

Bożena Szafran-Ogonowska