Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie w ramach akcji „Noc bibliotek” zorganizowała spotkanie autorskie i promocję książki Sławomira Franca „A kto mi, kuźwa, zabroni, czyli 49 przykładów na to, że można…”. Gościem specjalnym był aktor Jerzy Rogalski. W spotkaniu, które odbyło się w Galerii MBP 5 października 2019 r., uczestniczyli m. in. przedstawiciele naszej szkoły: pani Anna Antyga – dyrektor II LO w Krasnymstawie, pani Ewa Magdziarz – nauczyciel języka polskiego, Agata Franc – absolwentka oraz nasi uczniowie – Wiktoria Mazurek i Kacper Franc.

Bohaterów spotkania oraz zgromadzoną publiczność powitał pan Artur Borzęcki - dyrektor MBP. Na początku wieczoru literackiego autor zaprezentował fragmenty swojej książki, które zawierały odpowiedź na pytania dotyczące motywów powstania 49 wnikliwych, a jednocześnie pełnych optymizmu felietonów. W pogodny i zabawny sposób autor poruszał poważne problemy dotyczące m. in. wyborów życiowych, sposobów radzenia sobie z trudnościami i porażkami. Ważną częścią spotkania była rozmowa z gościem specjalnym dotycząca rozdziału poświęconego karierze. Bohaterowie spotkania dyskutowali na temat wartości ważnych w ich życiu i podejmowanych decyzji, które decydowały o ich przyszłości. Uczestnicy tego niezwykłego spotkania z przyjemnością wysłuchali anegdot związanych z życiem zawodowym zarówno autora książki, jak i znanego aktora. Pan Jerzy Rogalski zaprezentował także piękną interpretację głosową wiersza „Fortepian Szopena” swojego ulubionego poety Cypriana Kamila Norwida. Zgromadzeni goście zadawali również pytania związane z twórczością literacką pana Sławomira Franca oraz z warsztatem aktorskim pana Jerzego Rogalskiego. Spotkanie zakończyły rozmowy kuluarowe, pamiątkowe zdjęcia oraz wpisy w „Księdze pamiątkowej” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie.
Zdjęcia: Ewa Magdziarz, Artur Borzęcki
Tekst: Ewa Magdziarz