"Norwid" pokazał pełnię swoich sportowych możliwości zdobywając wiktorie w Licealiadzie Powiatowej.

Po przegranym finale w ostatniej Licealiadzie w Siennicy Różanej zespół Bartłomieja Czajki wyciągnął wnioski.  Zmiana ustawienia, przetasowania w drużynie i psychologiczny doping sprawiły, że na Hali Sportowej w Siennicy przeciwnik stanął wobec rywala: twardego, bojowego i nieustępliwie dążącego do celu. Publiczność zgromadzona na trybunach dostała pokaz prawdziwej woli walki i charakternej piłki. W rozgrywkach 12 grudnia 2014 roku do walki stanęło 6 drużyn z terenu powiatu Krasnostawskiego. Pierwszy mecz drużyna z Norwida zagrała z Zespołem Szkół w Żółkiewce, który okazał się początkiem szarży do zwycięskiego trofeum. Wynik 9 :0 świadczy tylko o dobrej współpracy obrońców, a decyzje kształtujące zachowania ofensywne podjęte przez trenera pokazują, że praca jest owocem zwycięzców.  Kolejnym ze spotkań było starcie z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (gospodarzem imprezy), gdzie po dobrych kilku dośrodkowaniach i dobrej komunikacji na boisku, tablica wyników wyświetliła rezultat 3:1 dla Norwida, co zagwarantowało wejście do decydującej części rozgrywek.  W finałowej grze na boisko Czajka poszedł lekcją wytyczoną przez wielkich, oddając się w pełni wirowi kultowych słów Kazimierza Górskiego:  „Im dłużej my przy piłce tym krócej oni”. Po kilku minutach gry padła pierwsza bramka. W przerwie trener Czajka ułożył nową strategie która zacementowała grę przeciwnika. Podwojenie krycia przeciwnika okazało się trafne. Przyjęta prostota i filozofia ułożenia gry na boisku zagwarantowała Norwidowi zwycięstwo 4:1 zapisując swój kolejny sukces, a tym samym odciskając na kartach historii swoje 5 minut dla sportowych sukcesów szkoły i osobistego zwycięstwa trenera oraz jego podopiecznych.

Robert Pawelec

Skład drużyny „Norwida”: Wojciechowski Karol, Chłopek Dariusz, Kowalski Adrian, Ciesielski Patryk, Wójtowicz Michał, Markiewicz Ernest, Dołhan Mateusz, Hopko Bartłomiej, Kaszak Adrian, Puchacz Łukasz.   Trener: Bartłomiej Czajka