W dniach 20 i 24 marca 2018 r. pięcioro naszych uczniów wzięło udział w konkursach zorganizowanych przez II LO w Zamościu i Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe z okazji Dni Frankofonii. W konkursie Connaissons la Belgique par ateliers tournants (Poznajemy Belgię poprzez stacje dydaktyczne) naszą szkołę reprezentowali: Karolina Gaweł (kl. IIB), Jakub Mazurek (kl. IIA) i Maciej Słotwiński (kl. IA). Uczestnicy konkursu rywalizowali w następujących stacjach dydaktycznych: quiz ogólny dotyczący Belgii, kuchnia (potrawy, przepisy), piosenka, geografia Belgii, zabytki i quiz o Brukseli oraz komiksy belgijskie.

Nasza uczennica Karolina Gaweł zajęła 3 miejsce uzyskując 123 punkty (tracąc tylko kilka punktów do uczniów z Zamościa, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca). Na szczególną pochwałę zasługuje także nasz uczeń Jakub Mazurek, który zajął 4 miejsce zdobywając 119 punktów.
Natomiast uczniowie: Weronika Nożyńska (kl. IIB) i Rafał Gąsławski (kl. IIB) wzięli udział w konkursie Champion de l'Orthographe française (Mistrz ortografii francuskiej). Konkurs polegał na napisaniu dyktanda z języka francuskiego oraz rozwiązywaniu zadań gramatyczno-leksykalnych. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, mimo że zajęli miejsca poza podium.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety przydatne do nauki języka francuskiego, natomiast Karolina otrzymała także nagrodę książkową oraz powerbank. Uczniowie przygotowywali się do konkursów pod kierunkiem pani Marty Kowalczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!