Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2014/nagroda_patrona

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2014/nagroda_patrona

25 kwietnia 2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. W tym roku 107 uczniów klas trzecich  ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Tradycją  szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.
Image00001

Nagrodę przyznaje kapituła uczniowi, który  zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona,  w podejmowaniu decyzji kieruje się osądem sumienia, akceptuje wartości bliskie Norwidowi, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku kapituła pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Cichosz nominowała 6 uczniów: z klasy IIIa Karolinę Widelską i Ewelinę Pastuszak, z klasy IIIb Karola Domańskiego,  z klasy IIIc  Patrycję Stojańską i Klaudię Zdziłowską, z klasy IIId Aleksandrę Czerniak.  Uczniowie nominowani otrzymali dyplomy i statuetki „Norwida” a główną Nagrodę Patrona kapituła przyznała Karolowi Domańskiemu, który uzyskał też najwyższą średnią za wyniki w nauce (5,06). Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki przewodniczący Rady Powiatu a jednocześnie nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta  liceum.  Wspólnie z panią dyrektor Anną Cichosz  przewodniczący Rady M. Nowosadzki dokonali wręczenia statuetek „Norwida” osobom nominowanym  i głównej nagrody - tableta Lenovo. „Jestem wzruszony tym wyróżnieniem, dziękuję za wsparcie mojej rodzinie, która jest obecna na tej uroczystości. Dziękuję dyrekcji szkoły, wspaniałym nauczycielom oraz koleżankom i kolegom z klasy, z którymi przeżyłem naprawdę niezapomniane chwile w tej szkole” – mówił odbierając nagrodę Karol Domański. Gratulacje dla osób nominowanych w imieniu starosty krasnostawskiego złożyła pani Aleksandra Stachula naczelnik Wydziału Oświaty.
{gallery}GALERIE_2014/nagroda_patrona{/gallery}