W poniedziałek 3 września społeczność szkolna II LO im. C. K. Norwida rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor szkoły pani Anna Antyga. W uroczystości uczestniczyła młodzież II LO, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także goście: Naczelnik Wydziału Oświaty – pan Sławomir Kamiński, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie – ks. Roman Skowron, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Marek Nowosadzki.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu przypomniała dotychczasowe osiągnięcia uczniów i nauczycieli naszego liceum oraz omówiła realizowane projekty edukacyjne. Następnie ogłosiła uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Głos zabrał też Naczelnik Wydziału Oświaty, który również podkreślił bogatą ofertę edukacyjną II LO. Następnie złożył życzenia na nowy rok szkolny uczniom oraz nauczycielom i wyraził nadzieję, że ten rok będzie satysfakcjonujący dla wszystkich.
W dalszej części uroczystości zgromadzeni wysłuchali koncertu życzeń dla pierwszaków, uczniów klas drugich, maturzystów oraz nauczycieli. Życzeniom towarzyszyły piosenki w wykonaniu uczennic klasy II a: Rity Kulczyńskiej, Luizy Oszust i Magdaleny Janowskiej. W uroczystości udział wzięli: Zofia Kędra – klasa II a, Wiktoria Mazurek – klasa II a, Wiktoria Suszek – klasa III a, Kacper Fidecki – klasa III a oraz ekipa techniczna: Andrzej Szałaj – klasa III b, Paweł Kurek – klasa II b, Marcin Rudzki – klasa II b.
Pani Dyrektor podziękowała pani Agnieszce Kontek, która wraz z młodzieżą przygotowała uroczystość, a następnie zaprosiła uczniów poszczególnych klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.
Opracowała: Agnieszka Kontek
Zdjęcia: Ewa Żelazko