W ubiegłym tygodniu, 22 uczniów naszej szkoły pod opieką Pań: Agnieszki Jarosz i Elżbiety Kargul zwiedzało Warszawę w zimowej, bajkowej luminescencji. W programie wycieczki były m. in. warsztaty z biologii, zwiedzanie starówki i Wilanowa oraz Muzeum Azji i Pacyfiku.

Turyści z II LO obejrzeli zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii m. in. kolekcję wspaniałej broni, bogatych tkanin, lalek teatralnych i masek, rzeźb i obrazów. Atrakcją muzeum była ekspozycja 120 instrumentów muzycznych pochodzących z różnych obszarów kulturowych, tzw. "Strefa Dźwięków", gdzie każdy mógł sprawdzić swoje zdolności muzyczne, grając na wybranych instrumentach oraz posłuchać dźwięków prezentowanych multimedialnie z towarzyszeniem światła.
Gra światła i dźwięku towarzyszyła również wycieczkowiczom podczas wieczornego spaceru Traktem Królewskim i Królewskim Ogrodem Światła w Wilanowie.
Iluminescencja ulic Warszawy po zmroku, a szczególnie Wilanowskiego Parku, tworzyła bajkową przestrzeń. Cały ogród, pergole, pawilony, kwiaty i drzewka misternie wykreowane za pomocą światła sprawiały, że zwiedzając to miejsce poczuliśmy się jak na królewskim dworze. To bajkowe miejsce i radosne chwile uwieczniliśmy na licznych fotografiach, chcąc zatrzymać w pamięci jak najdłużej.