W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy III b i klasy II a mieli niepowtarzalną okazję badania wad wzroku sobie i kolegom w pracowni lekcyjnej. Prelekcję na temat budowy oka, wad wzroku i chorób oczu oraz sposobów korekcji wygłosiła pani Paulina Staniak, optyk, pracownica Salonu Optycznego OPTYQ w Krasnymstawie, a jednocześnie absolwentka naszej szkoły.

Pani Paulina dysponowała przenośnym sprzętem specjalistycznym i badała wzrok uczniom. Niektórzy uczniowie po przeszkoleniu prelegentki badali wzrok swoim kolegom i koleżankom. Uczniowie dyskutowali na temat profilaktyki wad wzroku i chorób oczu oraz dobierali szkła stosowne do wad wzroku i sprawdzali zalety okularów polaryzacyjnych. Aby praktycznie poznać budowę narządu wzroku, preparowali zwierzęcą gałkę oczną.
Spotkanie stanowiło doskonałą powtórkę z biologii, a jednocześnie umożliwiło połączenie wiedzy z praktyką, a co najważniejsze pomogło wyciągnąć wnioski, aby zatroszczyć się o własny narząd wzroku.
Organizacja spotkania i zdjęcia: Elżbieta Kargul - nauczyciel biologii.