Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/gis

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/gis

15 listopada 2017 r. uczniowie naszego liceum z klas II A i II B realizujący podstawę programową z geografii w zakresie rozszerzonym wzięli udział w międzynarodowym GISDay.

Zadaniem GISDay jest szerzenie wiedzy związanej z systemami informacji geograficznej. Natomiast GIS to system, który wykorzystujemy wszędzie tam, gdzie występują dane związane z geolokalizacją, a takich miejsc jest niezliczona ilość.

GIS Day UMCS 2017 obejmował szereg warsztatów, krótkich wykładów, quiz z zakresu znajomości wiedzy geograficznej oraz gier organizowanych przez studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Młodzież dowiedziała się, czym są i jakie mają zastosowanie systemy informacji geograficznej, np.:

- Zastosowanie 3D GIS w praktyce.
- Skaning laserowy.
- Wykorzystanie GIS w siłach zbrojnych.
- Numeracja adresowa kluczowym elementem infrastruktury danych przestrzennych w Polsce.
- Narzędzia GIS w planowaniu przestrzennym.
- Geocaching, Story maps "Sam stwórz swoją mapę”.

Wiktoria Suszek, Ada Ścibor, Marcin Kawęcki i Łukasz Czerniak za wyróżniającą się pracę otrzymali upominki i gratulacje, do których dołączają się opiekunowie wyjazdu pani Renata Czerniak i pan Andrzej Ziarko.
{gallery}GALERIE2018/gis{/gallery}