Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/kdk_debata

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/kdk_debata

27 października br. uczniowie „Norwida”  uczestniczyli w konferencji „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu”. Konferencja odbyła się w ramach projektu „Kultura z Wami”,  we współpracy z panią Weroniką Kasprzak – doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery.

Zamysłem konferencji było zapoznanie młodzieży z możliwościami rozwoju na rynku pracy oraz kierunku dalszego kształcenia.

Prelekcję rozpoczął pan Mariusz Ostrowski – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, przedstawiając działalność Ochotniczych Hufców Pracy na rzecz młodzieży.

Możliwości wsparcia młodzieży na rynku pracy przedstawił również Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie.

O znaczeniu wolontariatu w rozwoju edukacyjno – zawodowym opowiadała pani Weronika Pazyna z Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.

O tym, że sukces zaczyna się w nas powiedziała w swoim wykładzie p. Monika Semczuk – Sołek – psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Polskiej Federacji Psychoterapii.

Po prelekcji zaproszonych gości odbyła się debata młodzieży z przedstawicielami rożnych zawodów, którzy opowiadali o swojej ścieżce kariery oraz odpowiadali na pytania młodzieży.

Uczniowie mieli również możliwość spotkania się z przedstawicielami uczelni wyższych m. in. UMCS, KUL i WSEI i porozmawiać o ofercie uczelni oraz o kryteriach przyjęć.
{gallery}GALERIE2018/kdk_debata{/gallery}