Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/przemek_m

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/przemek_m

05.06.2018 roku młodzież z „Norwida” miała okazję uczestniczyć w dyskusji na temat wolności słowa w Internecie oraz mediacji. Spotkanie poprowadził radca prawny, pan Przemysław Matysiak.

Uczniowie poznali przepisy prawne dotyczące przekroczenia wolności słowa w Internecie oraz zakres odpowiedzialności za znieważenie, zniesławienie i naruszenie godności ludzkiej w cyberprzestrzeni i poza nią. Podczas rozmowy poruszono również temat mediacji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest mediacja, kiedy można ją stosować i jakie są jej zalety.
Dzięki spotkaniu z radcą prawnym młodzież uświadomiła sobie, że to co piszemy „w sieci” nie jest anonimowe, że w bardzo łatwy sposób można odszukać sprawcę tzw. „hejtu”. Uczniowie wiedzą już, że tego typu działania zawsze spotkają się z konsekwencjami.
Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Biłan.
{gallery}GALERIE2018/przemek_m{/gallery}