23 marca br. uczniowie II LO im. C. K. Norwida wraz z uczniami Gimnazjum z Orłowa Drewnianego wzięli udział w warsztatach językowych na wydziale Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie – „Tłumaczenie filmów od kuchni – doświadczenia studentów lingwistyki stosowanej zdobyte podczas festiwalów filmowych”.

Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy tłumacza filmów oraz poznać rodzaje tłumaczeń audiowizualnych. Studenci na wielu ciekawych przykładach pokazali jakie trudności i wyzwania stoją przed tłumaczami tej specjalności.
Był to nasz kolejny udział w warsztatach z cyklu „Spotkania z lingwistyką”. Bardzo dziękujemy uczniom z Gimnazjum w Orłowie Drewnianym oraz opiekunowi wyjazdu - pani Justynie Antończak za wspólne uczestnictwo.
Organizacja wyjazdu: pani Aneta Karczmarek
Opiekunowie: pani Aneta Karczmarek, pani Justyna Antończak