Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/gardzienice

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/gardzienice

Nauczyciele z II LO w Krasnymstawie oraz z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie, Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej i Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, wzięli udział w zorganizowanym wyjeździe do Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. 23 lutego 2018 r. w Ośrodku odbył się Maraton Teatralny, w którego programie znalazły się dwa spektakle: „Wesele” – Wyspiański – Malczewski – Konieczny i „Ifigenia w A…” wg "Ifigenii w Aulidzie"Eurypidesa w reż. Włodzimierza Staniewskiego.

Przed spektaklami uczestnicy Maratonu zwiedzili wystawę poświęconą czterdziestoletniej historii działania OPT „Gardzienice” oraz wystawy stałe: rzeźby prof. Adama Myjaka, zbiory archeologiczne znalezione w Gardzienicach i kostiumy ze spektakli Teatru Thiasos. Włodzimierz Staniewski – założyciel Ośrodka Praktyk Teatralnych – powitał zgromadzoną publiczność, przedstawił aktorów biorących udział w spektaklach oraz program wieczoru. Następnie widzowie obejrzeli film ukazujący historię Ośrodka prowadzonego w Gardzienicach 40 lat przez Włodzimierza Staniewskiego. W nocie reżyserskiej do „Wesela” Staniewski napisał: „mnie interesuje: generowanie energii i nadziei, przewidywanie przyszłości / perspektywy mantyczne. Bo tego człowiek potrzebuje, żeby żyć, żeby wiedzieć, żeby chcieć. (…) Naszą gorączkową i cwałującą fantazję wprzęgliśmy też w wyobraźnię Malczewskiego i Koniecznego”. Spektakle w OPT „Gardzienice” to dla wszystkich widzów niezwykłe i niezapomniane wydarzenia teatralne, dlatego nauczyciele z „Norwida” planują kolejny wyjazd na Maraton Teatralny, tym razem dla młodzieży.
Organizacja wyjazdu, opracowanie tekstu, zdjęcia:
Ewa Magdziarz
{gallery}GALERIE2018/gardzienice{/gallery}