Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/kajakiIB

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/kajakiIB

My, nieustraszeni uczniowie klasy I b jeden z ostatnich dni roku szkolnego miło spędziliśmy podczas spływu kajakowego na trasie Obrocz – Zwierzyniec. Wyruszyliśmy rano 13 czerwca z naszym wychowawcą – p. Andrzejem Ziarko, p. Dorotą Mąką i p. Moniką Adamczuk – Szamik i o godz. 10.00 grzecznie usadowiliśmy się w kajakach.

Niektórzy z nas (początkujący zawodnicy) mieli problemy ze startem, gdyż kajaki nas po prostu nie słuchały. Widoki po drodze zachwycały, choć pogoda nas nie rozpieszczała - pan Ziarko twierdził, że nie będzie padać! I nie padało!
Na trasie towarzyszyły nam sympatyczne stadka kaczuszek. Natomiast Mateusz L. próbował bezskutecznie próbował złowić małego żółwika, ale ten niestety nie był skłonny do współpracy.
Mijaliśmy liczne osady kajakarskie z innych szkół, co prowadziło do licznych komplikacji drogowych, czyli „korków rzecznych” na Wieprzu.
Łukasz nieustannie sprawdzał temperaturę wody (zdecydowanie za zimna!) ratując z opresji swoje urocze koleżanki. Mateusz L. i Bartek Ko. zatopili własny kajak i nawet nie zauważyli, dokąd odpłynęło ich wiosło.
Wpływając już na Zalew Rudka w Zwierzyńcu, odczuliśmy przenikliwy chłód, ale to tylko Zuzia tak intensywnie machała wiosłami.
Kontuzjowana Weronika G. niczym królowa bez śladu zmęczenia zakończyła trasę razem z panem wychowawcą.
Potem przy ognisku nauczyliśmy się prawidłowo nakładać kiełbaski na kije i piec „smerfy”. Graliśmy również namiętnie w „kartofla” (biedni nauczyciele – pani Dorota i pan Andrzej).
Zmęczeni, ale zadowoleni próbowaliśmy zasnąć w busie, niestety odgłosy wydawane przez przez Olę F. nie pozwoliły nikomu odpocząć. Cali i zdrowi, lekko poobijani wróciliśmy z wycieczki.
Brawo MY!
                   Klasa I „b”