W dniu 17 marca uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami z Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie z opiekunkami panią Agnieszką Siedlecką i panią Agnieszką Weredą  oraz  Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie z opiekunkami panią Dominiką Kurą i panią Dorotą Szewczak uczestniczyli w wykładach, prelekcjach i prezentacjach z okazji Dni Świętego Patryka, które odbywały się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Profesor Andrew Breeze, historyk wykładający na uniwersytecie w Oxfordzie i Cambridge, wygłosił wykład w języku  angielskim pt. "Arthur, Volcanoes, and Britain in the 530s" na temat czasów Króla Artura. Zachęcił również do obejrzenia najnowszego filmu Guy'a Ritchie o Królu Arturze, do którego jest konsultantem historycznym. Kolejny wykład  pt. "Celtic Identity in Modern Wales", przedstawiony również w języku angielskim przez pisarza Llyr Titus'a, przybliżył obecnym temat śladów celtyckich we współczesnej Walii. Następnie Profesor Andrzej Kokowski ciekawie opowiadał o życiu Celtów, a Paulina Sulowska przedstawiła prezentację na temat tego jak Irlandczycy obchodzą dzień św. Patryka. Uczniowie obejrzeli również wystawę pt. "Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko - irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków", przygotowaną przez Ambasadę Irlandii, ukazującą historię kontaktów między naszymi krajami.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele języka angielskiego Ewa Łubińska i Leszek Kluch.